مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

رشد و توسعه متوازن اقتصادی و اجتماعی کشور با کارآفرینی بر مبنای عامل اصلی سرمایه انسانی در اکوسیستم و ایجاد ارزش اقتصادی و اجتماعی برتر در فضای انگیزشی رقابتی کارآفرینانه و حمایت از تولید ملی دست یافتنی است. بی شک ثروت کل جامعه حاصل مجموع ثروت اقتصادی و ثروت اجتماعی است.


طبقه بندی موضوعی
اوقات شرعی

 

از سال ۲۰۱۸ به بعد، روی مدیران ارشد اطلاعات برای تولید درآمد، ایجاد ارزش و توسعه و راه‌اندازی مدل‌های کسب‌وکار جدید با استفاده از فن‌آوری‌های اثبات‌شده و در حال ظهور بیشتر از همیشه حساب باز می‌شود. ده پیش‌بینی گارتنر نشان می‌دهد که چطور این مدیران ارشد، به‌عنوان پارتنرهای ایجاد کسب‌وکارهای جدید، برای رسیدن به اهدافشان از فناوری‌های منتخب استفاده می‌کنند.

 

👈۱- تا سال ۲۰۲۱، برندهای به‌روز با بازطراحی وب‌سایت خود برای پشتیبانی از جستجوی تصویری و صوتی، درآمد تجارت دیجیتال را تا ۳۰٪ افزایش می‌دهند.
 جستجوی صوتی و تصویری، تراکنش‌های مبتنی بر اپلیکیشن‌های موبایلی را سریع‌تر می‌کند و این روند تا سال ۲۰۱۸ و بعد از آن هم ادامه خواهد یافت؛ سرمایه‌گذاری‌های اپل، فیس‌بوک، گوگل و مایکروسافت درزمینهٔ هوش مصنوعی و یادگیری ماشین نشان می‌دهد که در طی دو سال آینده شتاب استفاده از فناوری‌های جستجوی تصویری و صوتی بیشتر خواهد شد...

 

👈۲- تا سال ۲۰۲۰، پنج غول از هفت غول دیجیتال به‌طور اتفاقی «خود مختل» خواهند شد تا فرصت دیگری برای رهبری خود ایجاد کنند.
غول‌های دیجیتال علی‌بابا Alibaba، آمازون، اپل، Baidu، فیس‌بوک، گوگل، مایکروسافت و تنسنت هستند. نمونه‌هایی از خود مختل شدن شامل AWS Lambda در مقابل ماشین‌های مجازی ابری سنتی، الکسا در مقابل تجارت الکترونیک مبتنی بر صفحه‌نمایش و تشخیص چهره اپل در مقابل شناسه Touch ID است.

 

👈۳- تا پایان سال ۲۰۲۰، صنعت بانکداری با استفاده از ارزهای رمزنگاری‌شده مبتنی بر زنجیره بلوک یک میلیارد دلار ارزش کسب‌وکاری ایجاد خواهد کرد.
گارتنر تخمین می‌زند که در اکتبر سال ۲۰۱۷، ارزش فعلی ارزهای رمزنگاری‌شده موجود در گردش در سراسر جهان ۱۵۵ میلیارد دلار است و این ارزش همچنان رو به افزایش است...

 

👈۴- تا سال ۲۰۲۲، اکثر مردم در اقتصادهای تکامل‌یافته با داده‌های نادرست بیشتری نسبت به داده‌های درست مواجه خواهند بود.
گارتنر هشدار می‌دهد هوش مصنوعی همان‌طور که در ایجاد اطلاعات جدید بسیار مؤثر است، در تحریف داده‌ها به‌منظور ایجاد اطلاعات غلط نیز مؤثر است.

 

👈۵- تا سال ۲۰۲۰، ایجاد «واقعیت تقلبی» یا محتوای جعلی توسط هوش مصنوعی، از توانایی‌اش برای تشخیص آن سبقت خواهد گرفت و بی‌اعتمادی دیجیتالی را ایجاد می‌کند.

 

👈۶- تا سال ۲۰۲۱، بیش از ۵۰ درصد از شرکت‌ها سالانه بیشتر از نسخه‌های سنتی برنامه‌های موبایل درزمینهٔ تولید ربات‌ها و چت‌بات هزینه می‌کنند.
پیشرفت‌های سریع در پردازش زبان طبیعی (NLP)، چت‌بات‌های امروز را در شناخت اهداف کاربر نسبت به نسل‌های گذشته بسیار بهتر می‌کند.

 

👈۷- تا سال ۲۰۲۱، ۴۰ درصد از کارکنان فناوری اطلاعات، کارآفرینانی خواهند بود که دارای نقش‌های متعدد هستند، بیشتر آن‌ها کسب‌وکار هستند، نه مرتبط با فناوری.
تا سال ۲۰۱۹، استخدام متخصص فنی فناوری اطلاعات بیش از ۵ درصد سقوط خواهد کرد. گارتنر پیش‌بینی می‌کند که ۵۰ درصد از شرکت‌ها مشخصات و توصیف‌های شغلی فناوری اطلاعات را به رسمیت می‌شناسند. ۲۰ درصد از سازمان‌های فناوری اطلاعات برای گسترش کسب‌وکارهای دیجیتال رده‌های شغلی متنوعی را به کار گرفته می‌گیرند. کارکنان متخصص فناوری اطلاعات به ۷۵ درصد مقدار آن در سال ۲۰۱۷ سقوط خواهند کرد.

 

👈۸- در سال ۲۰۲۰، هوش مصنوعی تبدیل به یک انگیزه شغلی مثبت در خدمت می‌شود درحالی‌که ۲.۳ میلیون شغل ایجاد می‌کند و تنها ۱.۸ میلیون موقعیت شغلی را از بین می‌برد...

 

👈۹- تا سال ۲۰۲۰، فناوری اینترنت اشیا () در ۹۵ درصد از محصولات الکترونیکی برای طرح‌های جدید محصولات در نظر گرفته می‌شود.

 

👈۱۰- از سال ۲۰۲۲، نیمی از بودجه‌های امنیتی برای IoT به جبران خسارت، احضاریه و خرابی‌های امنیتی، به‌جای حفاظت، اختصاص می‌یابد.
گارتنر پیش‌بینی می‌کند هزینه‌های اینترنت اشیا پس از سال ۲۰۲۰ برای استفاده از روش‌های بهتر الگوهای امنیتی در صنعت معماری امنیت اینترنت اشیا به‌شدت افزایش خواهد یافت و منجر به رشد بیش از ۵۰ درصد نرخ رشد سالانه ترکیب (CAGR) نسبت به نرخ‌های فعلی می‌شود.
کل بازار امنیتی اینترنت اشیا برای محصولات ۸۴۰.۵ میلیون دلار تا سال ۲۰۲۰ و ۲۴ درصد CAGR برای امنیت اینترنت اشیا از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۰ است.


🆔 @Drsadi ✨ #کارآفرینی 🍃