مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

رشد و توسعه متوازن اقتصادی و اجتماعی کشور با کارآفرینی بر مبنای عامل اصلی سرمایه انسانی در اکوسیستم و ایجاد ارزش اقتصادی و اجتماعی برتر در فضای انگیزشی رقابتی کارآفرینانه و حمایت از تولید ملی دست یافتنی است. بی شک ثروت کل جامعه حاصل مجموع ثروت اقتصادی و ثروت اجتماعی است.


طبقه بندی موضوعی
اوقات شرعی

جدیدترین گزارشی که توسط شرکت پژوهشی و فناوری گارتنر منتشر شده نشان می دهد که هزینه های بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال ۲۰۱۴ افزایش ۳.۶ درصدی خواهد داشت و به ۳.۸ تریلیون دلار می رسد.

جدیدترین گزارشی که توسط شرکت پژوهشی و فناوری گارتنر منتشر شده نشان می دهد که هزینه های بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال ۲۰۱۴ افزایش ۳.۶ درصدی خواهد داشت و به ۳.۸ تریلیون دلار می رسد.


محققان گارتنر اعلام کردند که انتظار می رود هزینه هایی که در بخش فناوری اطلاعات در سطح جهان صورت می گیرد در سال ۲۰۱۴ به ۳.۸ تریلیون دلار برسد که این امر تاحدی در نتیجه رشد دستگاه های متصل به اینترنت است که این دستگاه ها از وسائل زینتی تا یخچال منازل متنوع هستند.


براساس اظهارات پیتر ساندرگارد از پژوهشگران گارتنر، گسترش دستگاه های دیجیتال بر هر صنعتی تأثیرگذار است ، به طوری که به آن اقتصادی صنعتی دیجتال گفته می شود.


ساندرگارد اظهار داشت: این امر بدان معنا است که هر شرکتی در عصر اینترنت به یک فناوری تبدیل می شود. دیجیتالی شدن هربخش از تجارت و عملکرد آن را در معرض این نیروها قرار می دهد، چگونگی برقراری ارتباط با مشتریان و کارمندان شرکت، چگونگی اداره کارخانه فیزیکی و چگونگی تولید درآمد و یا ارائه خدمات بخشی از این فناوری هستند. شرکت های امروز به طور جمعی طلایه دار اقتصاد صنعتی دیجیتال هستند.


گارتنر اظهار داشت که در سال ۲۰۰۹، تعداد دستگاه های متصل به اینترنت با یک آدرس آی پی منحصر به فرد به ۲.۵ میلیون دستگاه می رسد که اکثر آنها تلفن همراه و رایانه بودند.


در سال ۲۰۲۰ این تعداد به ۳۰ میلیون دستگاه می رسد که با یک آدرس آی پی منحصر به فرد به اینترنت وصل می شوند و اکثر آنها به عنوان محصول توصیف می شوند.


گارتنر پیش بینی کرده است که ارزش کلی اقتصادی افزوده شده برای عصر اینترنت در سال ۲۰۲ ۱.۹ تریلیون دلار خواهد بود که این امر به صنایع بسیاری از جمله بهداشت و درمان و حمل و نقل سودرسان خواهد بود.


ساندرگارد اظهار داشت: قدرت محاسبه ارزان می شود و ما به طور خاص به فناوری اطلاعات اشاره نمی کنیم بلکه صرفا از زینت آلات، لباسها و وسائل منزل خود استفاده می کنیم چرا که همه آنها خود دربرگیرنده فناوری اطلاعات هستند. هر هفته نسبت به تعداد رایانه ای که استفاده می کنیم تعداد بیشتری از آنها را وارد ماشین لباسشویی می کنیم، چرا که آنها بخشی از لباسهای ما را تشکیل خواهند دارد.


گارتنر اعلام کرده است که تا سال ۲۰۱۷، مقوله دستگاه های جدید چون تلفنهای موبایل، تبلتها و رایانه هایی قابل حمل بیش از ۸۰ درصد از هزینه های فناوری اطلاعات را تشکیل می دهند.

هزینه های فناوری اطلاعات جهان به ۳.۸ تریلیون دلار می رسد