مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

رشد و توسعه متوازن اقتصادی و اجتماعی کشور با کارآفرینی بر مبنای عامل اصلی سرمایه انسانی در اکوسیستم و ایجاد ارزش اقتصادی و اجتماعی برتر در فضای انگیزشی رقابتی کارآفرینانه و حمایت از تولید ملی دست یافتنی است. بی شک ثروت کل جامعه حاصل مجموع ثروت اقتصادی و ثروت اجتماعی است.


طبقه بندی موضوعی
اوقات شرعی

4 طرح برجسته بازار کار معرفی شد

سه شنبه, ۲۱ خرداد ۱۳۹۲، ۱۰:۴۱ ق.ظ

سازمان بین المللی کار با معرفی مشاغل سبز، کاهش فقر، اشتغال زنان و آینده بازار کار به عنوان 4 طرح برجسته اعلام کرد: ترویج مشاغل مناسب، کار کودکان و تقویت گفتگوهای اجتماعی در اجلاس امسال مورد بررسی قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، گای رایدر در مراسم آغاز به کار یکصد و دومین کنفرانس بین المللی کار که 5 تا 20 ژوئن 2013 میلادی در شهر ژنو کشور سوئیس با حضور 185 کشور جهان و نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت کشورمان برگزار می شود گفت: امروز ما نیازمند تغییرات سریع و موثر در جهان کار هستیم.مدیرکل سازمان بین المللی کار اظهار داشت: رشد نابرابری، فقر و بهبود کُند اقتصادی سریع تر و عمیق تر از همیشه در دنیای کار قبل از فن آوری در حال وقوع است. از مسائلی که با آن مواجه هستیم، چالش برای رسیدن به هدف کار مناسب برای همه است.

وی افزود: یکی از مهم ترین سوالاتی که امروز مطرح است مربوط به شغل جوانان است. سازمان بین المللی در این راستا 7 طرح را پیشنهاد کرده و در قالب یکی از طرح ها روند اصلاحات در سازمان بین المللی کار که از سال گذشته آغاز شد ادامه خواهد یافت.

رایدر خاطر نشان کرد: بکارگیری ساز و کار بررسی استانداردهای به روز رسانی معیارهای بین المللی کار و استفاده از سیستم جامع سازمان بین المللی کار از ابزارهایی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل سازمان بین المللی کار گفت: این سازمان نیاز به ارتباط بهتر با واقعیت های کسب و کار برای پاسخگویی بهتر به نیازهای آن و واقعیت ها دارد. 4 طرح برجسته دیگر نیز مربوط به مشاغل سبز، کاهش فقر، اشتغال زنان و آینده بازار کار است.

وی با اشاره به لزوم نقش آفرینی سازمان بین المللی کار در پایان دادن به فقر شدید در جهان تا سال 2030 بیان داشت: در اجلاس امسال مسائلی مانند کار کودکان و حمایت اجتماعی با حضور نمایندگان کشورها در کمیسیون ها مورد بررسی قرار می گیرد و طیف گسترده ای از مسائل دیگر از جمله اشتغال، رشد و پیشرفت و تقویت گفتگوی اجتماعی بین دولت، کارفرمایان و کارگران و ترویج مشاغل مناسب، معقول و سبز بررسی می شود.