مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

رشد و توسعه متوازن اقتصادی و اجتماعی کشور با کارآفرینی بر مبنای عامل اصلی سرمایه انسانی در اکوسیستم و ایجاد ارزش اقتصادی و اجتماعی برتر در فضای انگیزشی رقابتی کارآفرینانه و حمایت از تولید ملی دست یافتنی است. بی شک ثروت کل جامعه حاصل مجموع ثروت اقتصادی و ثروت اجتماعی است.


طبقه بندی موضوعی
اوقات شرعی

گروه نوآوران خلاق پارسی

جمعه, ۲ بهمن ۱۳۹۴، ۰۹:۳۵ ق.ظ

در بسیاری از کشورهای پیشرفته و نیز برخی از کشورهای در حال توسعه طی چند دهه اخیر توجه خاصی به موضوع کارآفرینی و کارآفرینان شده است. دلیل توجه به موضوع، نقش مهم، مثبت و سازنده کارآفرینان در توسعه اقتصادی و اجتماعی، بهره برداری از این انرژی و نیروی بالقوه در مقابله با مسائل و چالش هایی نظیر تورم، رکور و به خصوص بیکاری بوده است.
کشورهای پیشرفته و در حال توسعه با سرمایه گذاری در فرهنگ سازی، آموزش، ترویج و توسعه کارآفرینی توانسته اند ضمن افزایش سهم درآمد ناخالص ملی خود، در فرآیند جهانی سازی نیز آمادگی لازم را برای ورود به بازارهای جهانی و رقابت اقتصادی پویا و کارآمد به دست آوردند.
کشور ما ایران نیز اگر خواستار حفظ و تقویت روزافزون اقتصاد ملی با رویکرد اقتصاد مقاومتی است، چاره ای جز توسعه همه جانبه کارآفرینی ندارد. چرا که اقتصاد جهانی امروزه دیگر ساز و کارهای علمی و اجرایی خود را طلب می نماید و در شرایط رقابتی بسیار پویا و حساس جهانی با روش های سنتی نمی توان سهم قابل توجه از اقتصاد جهانی را به دست آورد. رشد و شکوفایی اقتصاد ملی تنها با آموزش، ترویج و توسعه کارآفرینی و ایجاد محیطی سالم و رقابتی برای راه‌اندازی کسب و کارهای پایدار و ارزش آفرین در کلیه صنایع و موسسات تولیدی و خدماتی امکان پذیر است. مسئولان و سیاست گذاران کشور نیز با درک صحیح و شناخت شرایط موجود بر ضروت گسترش کارآفرینی صحّه گذارده اند به نحوی که راه حفظ و توسعه اشتغال را نیز از منظر کارآفرینی دنبال می نمایند.

قشر فرهیخته و تحصیل کرده جامعه با بصیرت و شناخت هوشمندانه از شرایط موجود ایران و جهان خواسته اصلی خود را در همیاری و کمک به دولتمردان برای شکوفایی و رشد روزافزون همه جانبه اقتصاد ملی دنبال می نمایند. براین اساس گروه نوآران خلاق پارسی (نوآوران پارسی) به منظور آموزش و توسعه کارآفرینی و دستیابی به این مهم با همت و کوشش جمعی از دانش آموختگان رشته کارآفرینی و مدیریت دانشگاه تهران بنا نهاده شده است.
مهندس سعدی بنیانگذار مدیرگروه نوآوران خلاق پارسی، با اعتقاد قلبی به توان و استعداد برتر ایرانی و خصوصاً نسل فرهیخته و تحصیل کرده، بسیار خرسند است که بتواند از نظرات و پیشنهادات سازنده و راه گشای تمامی اقشار جامعه کمال استفاده را در راستای اهداف خود ببرد.

کسب و کار کارآفرینانه ما را در سایت ebSadi.ir دنبال کنید.