مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

رشد و توسعه متوازن اقتصادی و اجتماعی کشور با کارآفرینی بر مبنای عامل اصلی سرمایه انسانی در اکوسیستم و ایجاد ارزش اقتصادی و اجتماعی برتر در فضای انگیزشی رقابتی کارآفرینانه و حمایت از تولید ملی دست یافتنی است. بی شک ثروت کل جامعه حاصل مجموع ثروت اقتصادی و ثروت اجتماعی است.


طبقه بندی موضوعی
اوقات شرعی

کارنامه 8 ماهه 93 تجارت خارجی ایران

دوشنبه, ۱۰ آذر ۱۳۹۳، ۰۶:۵۰ ق.ظ

 


گمرک ایران حجم تجارت خارجی کشور در 8 ماهه ابتدای امسال را 31 میلیارد و 447 میلیون دلار انواع کالا در بخش صادرات صادر و 34 میلیارد و 254 میلیون دلار در بخش واردات اعلام کرد.


براساس گزارش گمرک ایران، مهم ترین نکته در خصوص آمار تجارت خارجی 8 ماهه کشورمان افزایش آهنگ رشد صادرات غیرنفتی و کاهش رشد واردات است، به نحوی که در مدت یاد شده رقم رشد صادرات غیر نفتی به 19 و 72 صدم درصد و واردات به 20 و 22 صدم درصد رسید که این ارقام در هفت ماهه امسال به ترتیب 19و9 صدم درصد و 24و72 صدم درصد بود و مشاهده می شود که در آذرماه امسال نرخ رشد صادرات غیرنفتی به واردات نزدیکتر شده است.

اقلام عمده صادرات غیر نفتی در مدت یاد شده شامل پروپان مایع شده،متانول و پلی اتیلن گرید فیلم بوده و عمده ترین خریداران کالاهای صادراتی کشورمان هم به ترتیب چین، عراق، امارات متحده عربی، افغانستان و هند بوده اند.

عمده واردات کشورمان هم به ترتیب به گندم با سهم 3 و 79 صدم درصدی از کل ارزش واردات، برنج با 3 درصد، وسایل نقلیه با موتور پیستونی درون سوز با حجم سیلندر بیشتر از 1500 سانتیمتر مکعب با 2و83 صدم درصد، کنجاله سویا با 2و6صدم درصد و ذرت دامی با 2و7صدم درصد اختصاص دارد و عمده کشورهای صادرکننده کالا به ایران هم در هشت ماهه امسال به ترتیب چین، کره جنوبی، هند و ترکیه بوده اند.