مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اکوسیستم و اقتصاد دانش بنیان

مهندس سعدی

رشد و توسعه متوازن اقتصادی و اجتماعی کشور با کارآفرینی بر مبنای عامل اصلی سرمایه انسانی در اکوسیستم و ایجاد ارزش اقتصادی و اجتماعی برتر در فضای انگیزشی رقابتی کارآفرینانه و حمایت از تولید ملی دست یافتنی است. بی شک ثروت کل جامعه حاصل مجموع ثروت اقتصادی و ثروت اجتماعی است.


طبقه بندی موضوعی
اوقات شرعی

معجزه همایش های اقتصاد مقاومتی چیست؟

سه شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۳، ۰۷:۴۴ ق.ظ

نتیجه یک بررسی نشان می دهد پس از تهران، بیشترین همایش در موضوع اقتصاد مقاومتی در استان خراسان رضوی برگزار شده است و قرار است در سالگرد ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصادمقاومتی نیز چندین همایش ریز و درشت دیگر در کشور برگزار شود.

با توجه به تجربیات گذشته در اجرای ناقص یا تعلل در اجرای موضوعات مورد تاکید مسئولان نظام، نظیر سیاست‌های کلی اصل۴۴ و مبارزه با فساد و برخورد همایشی با این مفاهیم، با برگزاری همایشهای متعدد در موضوع اقتصاد مقاومتی، بیم آن می رود تا این مفهوم مهم و حساس در پیشگیری از تاثیر تحریم نیز، با برخورد شعاری و همایشی روبرو شود.

به گزارش مشرق،هفدهم آذر ماه بود، که مقام معظم رهبری در ارتباط با برگزاری همایشی، مرقومه‌ای به شرح زیر صادر کردند:

"نفس اهتمام آقایان به امر مبارزه با فساد را تحسین می‌کنم، لکن این سمینار و امثال آن بناست چه معجزه‌ای بکند؟ مگر وضعیت برای شما مسئولان سه قوه روشن نیست؟ با توجه به شرایط مناسب و امیدبخشی که از لحاظ همدلی و هماهنگی و همفکری بین مسئولان امر وجود دارد، چرا اقدام قاطع و اساسی انجام نمی‌گیرد که نتیجه را همه بطور ملموس مشاهده کنند. توقع من از آقایان محترم این است که چه با سمینار و چه بدون آن، تصمیمات قاطع و عملی بدون هرگونه ملاحظه‌ای بگیرند و اجرا کنند. موفق باشید."

بر اساس این گزارش در لایحه بودجه سال ۹۴، دولت ۲۰۴میلیارد تومان فقط برای برگزاری و شرکت در همایش توسط دستگاه های دولتی پیش بینی کرده و این مبلغ سوای هزینه هایی است که دستگاه های اجرایی از محل بودجه های دراختیار برای برگزاری همایش هزینه می کنند.

جدول زیر، فهرست برخی همایش‌های برگزارشده یا در آستانه برگزاری درباره اقتصاد مقاومتی را نشان می دهد. برخی از این همایش‌ها مربوط به بسیج سازندگی است که برای هماهنگی طرح های این نهاد برای توسعه کشاورزی و تولید غذا در سراسر کشور در حال اجراست، اما سایر همایش‌ها معمولا با سخنرانی و ارائه مقاله برگزار شده یا می شود، که خروجی این همایش ها تا به امروز که یازده ماه از سال گذشته و حدود یکسال هم از ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی می‌گذرد، نتیجه ای جز افزایش واردات کالاها و خودروهای لوکس، ادامه رکود در بیشتر کارگاه‌ها و شهرک های صنعتی، افزایش واردات از چین و هند، افزایش نرخ بیکاری و .......نداشته و امیدواریم در ادامه، برگزاری این همایش ها دستاوردهای و معجزه هایی برای اقتصاد کشور بدنبال داشته باشد.