مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اقتصاد مقاومتی ، تولید ثروت و شکوفایی ایران

مهندس سعدی

کارآفرینی بر محور اقتصاد مقاومتی ، تولید ثروت و شکوفایی ایران

مهندس سعدی

رشد و توسعه متوازن اقتصادی و اجتماعی کشور با کارآفرینی بر مبنای ایجاد ارزش اقتصادی و اجتماعی در فضای رقابتی کارآفرینانه و حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی دست یافتنی است. بی شک ثروت کل جامعه حاصل مجموع ثروت اقتصادی و ثروت اجتماعی است.


طبقه بندی موضوعی
اوقات شرعی

برآورد بیزنس مونیتور از اقتصاد ایران

سه شنبه, ۶ خرداد ۱۳۹۳، ۰۸:۳۵ ب.ظ

نرخ رشد اقتصادی ایران در سال های 2014 و 2015 به ترتیب 2.8 و 2.9 درصد خواهد بود و نرخ تورم ایران در این سال ها نیز به ترتیب 22 و 16 درصد پیش بینی شده است


موسسه بیزنس مونیتور اینترنشنال پیش بینی کرده که سطح تولید ناخالص داخلی ایران در سال 2015 به سطح سال 2012 باز خواهد گشت. این موسسه خلاصه ای از گزارشی در مورد اقتصاد ایران را منتشر کرده که قرار است نسخه کامل آن در ماه جولای منتشر شود.

 

در این گزارش پیش بینی شده که نرخ رشد اقتصادی ایران در سال های 2014 و 2015 به ترتیب 2.8 و 2.9 درصد خواهد بود و نرخ تورم ایران در این سال ها نیز به ترتیب 22 و 16 درصد پیش بینی شده است.

 

نکته قابل توجه اینکه طبق داده های بیزنس مونیتور، تولید ناخالص داخلی (GDP) اسمی اقتصاد ایران در سال 2012 معادل 550.6 میلیارد دلار بوده و پس از آن رشد اقتصادی منفی باعث کوچک شدن حجم اقتصاد شده و تازه اقتصاد ایران در سال 2015 بار دیگر از مرز 550 میلیارد دلار عبور می کند و به 572 میلیارد دلار می رسد. همچنین این موسسه در گزارش مربوط به اقتصاد ایران بر تاثیر نتیجه مذاکرات هسته ای در عملکرد اقتصاد ایران تاکید کرده است.

برآوردهای بیزنس مونیتور اینترنشنال از شاخص های رشد اقتصاد و تورم ایران در جدول زیر آمده است: